Chcesz dobrze wykorzystać czas wolny i przeznaczyć go na naukę języka obcego?

Poniżej znajdziesz kilka porad ode mnie, o tym jak po dłuższej przerwie, we własnym zakresie jesteście w stanie odświeżyć co nieco z Twojej znajomości języka obcego. W końcu to, co nam znane, często się sprawdza, nieprawdaż?

h2>

Określ i uznaj “status quo” znajomości języka

Nie każdy z nas ma styczność z językiem na codzień. Okej, seriale, gry komputerowe czy pojedyncze słowa na poście instagramowego influencera, którego obserwujemy …
Coraz częściej nasze środowisko pracy wymaga od nas posługiwania się językiem angielskim na codzień … To by było właściwie na tyle…

Jeśli znajdujemy się w tej pierwszej grupie, która przyjemne łączy z pożytecznym i nauka języka obcego, to dla nas bardziej przygoda, niżeli praca czy realizacja postanowień, to po dłuższej przerwie w skonkretyzowanej nauce możemy nie wiedzieć jak dobrze przygotować się do wielkiego „comeback”.

Skorzystaj z fachowych narzędzi do określenia Twojego poziomu

Warto zacząć od testu poziomującego (można go wykonać bezpłatnie na stronie Flyhigh), żeby faktycznie sprawdzić jaka jest nasza znajomość języka, albo umówić się jednorazowy, darmowy audyt językowy w wygodnej formie telefonicznej lub videochatu.

Słyszeliście o efekcie ekspozycji językowej?

To nic innego jak ponowne zwiększenie świadomości obecności języka w życiu codziennym. Tzw. ekspozycja na język. Docelowa skuteczna dawka to min. 2 godziny dziennie. W przypadku powrotu do nauki należałoby zacząć od pojedynczych słów czy fraz wyłapywanych podczas kontaktu z naszymi ulubionymi serialami, grami, filmami itp.

Sięgnijcie po sprawdzone!

Jeśli jednak żadne z powyższych Was nie przekonuje i nie motywuje wystarczająco, by zacząć odświeżać znajomość języka obcego, to proponuję sięgnąć do materiałów, z których korzystaliście już wcześniej. Dowolność pozostawiam Wam, bo przecież znacie siebie najlepiej i wiecie co w Waszym przypadku może okazać się skuteczne, a co zupełnie się nie sprawdzi!.