Stoisz przed wyborem szkoły językowej i nie wiesz co powinno Tobą kierować?

Powiecie zapewne, że cenami kursów, ale i opiniami klientów. Chciałbym dorzucić do tego jeszcze parę kwestii, na które koniecznie należy zwrócić zwrócić uwagę decydując się na rozpoczęcie kursu językowego w danej szkole.

h2>

Nie daj się skusić niską ceną kursów. Zasięgnij opinii innych

Jeśli ceny kursu mamy już wstępnie zaakceptowane, to co zatem powinno przykuć naszą uwagę w drugiej kolejności? Cofnijmy się do wystawionych opinii klientów na profilu Google. 2 może 3 to zdecydowanie za mało, ale już „kilkadziesiąt” różnych głosów z różnych perspektyw robi swoje. Im więcej gwiazdek i naprawdę najróżniejszych opinii, tym lepiej.

Nie daj się uwiązać zapisami w umowie

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co macie do podpisania, czyli rodzaj umowy, którą wybrana przez Was szkoła proponuje. Jakie są jej warunki, co w przypadku Waszego niezadowolenia z kursu, co jeśli szkoła dopuści się jakiś zaniedbań itp. I najważniejsze! Nie dawajcie się wciągnąć w żadne umowy kredytowe. Duże szkoły językowe będą kusić kursami języków obcych w atrakcyjnych cenach, jak chociażby kurs za 1 zł, ale to tylko chwyty marketingowe. Ceny kursu są ukryte, a do tego czas trwania umowy może kolidować z Waszymi oczekiwaniami… W skrócie, umowa ma być elastyczna, w granicach rozsądku i prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Mniejsza szkoła językowa to zawsze lepszy wybór

Skoro już wspomniałem o rozmiarach szkół, to koniecznie rozważcie oferty mniejszych i średnich szkół językowych. Dlaczego? Sprawniejsza obsługa klienta, brak zawiłej struktury administracyjnej, przyjemniejsza komunikacja, niekiedy bezpośrednio z właścicielem szkoły (jak chociażby we FlyHigh) i do tego, coś co jest chyba najważniejsze, szybsze reagowanie na Wasze bieżące potrzeby.

Promocje łączone oraz inne korzyści

Oczywiście poza wyżej wspomnianymi jest wiele innych czynników, które również mogą zaważyć na Waszym wyborze. Lokalizacja szkoły, program lojalnościowy (przyprowadź znajomego, uzyskaj rabat), dodatki w postaci darmowych konwersacji, dostępy do materiałów czy platform edukacyjnych. Warto zwrócić uwagę i na takie korzyści, ponieważ szkoła, która nawiązuje z Wami bliższe relacje, zdecydowanie pozytywnie wpływa to na Wasz rozwój osobisty i satysfakcję z wydanych pieniędzy.